top of page
קצת עליי, שנכיר

מקרה

בחן

לדוגמא

 SubK הוקמה מתוך כוונה להביא אל השוק הישראלי את השירות עם הערך הגבוה ביותר בענף מערכות ה-CRM בישראל.

הסיפור שלי
אל עולם ניהול העסקים, פיתוח בעולם האינטרנט ומערכות CRM בפרט, הגעתי לאחר מספר שנים בהן עבדתי בבית תוכנה חדשני בו עסקתי בניהול פרויקטי אינטרנט לחברות גדולות וקטנות, החל משטראוס, האח הגדול, מפעל הפיס ועד לחנות רהיטים קטנה ורעשנית שהחליטה לקרוא תיגר על הגדולים שבמתחריה.
מה הביא אותי לזה?
זה פשוט קרה,
התחלתי את העבודה "של גדולים"  הראשונה שלי, בבית תוכנה סטרטאפיסטי שישב במרתף דרום תל אביבי רעוע, בדיוק ב-1 לינואר 2013.
עוד לא ממש הייתי סגור על מה התפקיד שלי ועל סמך מה הבוס גייס אותי לשם, אבל כבר ביום הראשון הבחנתי שכולם שם עובדים על הכל ושלאף אחד במשרד הזה אין אבא או אמא מקצועית.
יום או יומיים לאחר מכן יצאתי לסופ"ש הראשון שלי בתור שכיר, אחרי כל שנות הלימודים וזה, מצד אחד חגגתי את זה שאני כבר לא סטודנט ואין לי יותר עבודה בבר בערב שבת, מצד שני את כל כולו הקדשתי בשביל לשרטט לרמת המסכים, מערכת שתעזור לי לעשות סדר בבית התוכנה המבורדק הזה.
הגעתי ביום ראשון נרגש ומלא במרץ, פורס לפני הבוס שלי את התכנית אשר כתובה על דפי A4 צהובים, העיקר הכוונה. הסברתי לו כמה חשוב יהיה לבנות מערכת שכזו, שתנהל את הפרויקטים מול הלקוחות ושהמתכנתים יידעו מה צריך לעשות בלי לשאול אותי כל שניה וזה.
 
הוא מיד אמר לי: "אההה, חח.. קוראים לזה CRM, ניסינו פעם, לאף אחד לא היה כוח להשתמש בזה".
 
ואני בכלל חשבתי שגיליתי את אמריקה
 
לא התווכחתי איתו, הוא היה בוס ראוי להערצה, הלכתי אחריו ולמדתי מכל מה שיכולתי.
 
אבל אמרתי לו, במילים אלו: "יום יבוא ואבנה מערכת שכזו שתעזור לחברות לעשות סדר בעבודה שלהן, אתה תראה" (והנה יוס, בתקווה שאתה קורא את זה, עברו להן השנים ותראה מה קרה איתי :)
בסופו של דבר ועם גלגולי השנים, קצת אחרי שטיילתי וחציתי יבשות, מצאתי עצמי משתכר עבור חברת תיירות ישראלית, גדולה ומתוסכלת. היא ממש רצתה לגדול אבל היו לה כאביי גדילה מטורפים. לא היה לה צוות דיגיטל מספיק חזק ויחד עם זאת, היא נכוותה ממספר מערכות CRM שלא הצליחו לעזור לה להתרומם ורק בזבזו לה את הכסף ואת השנים שלעולם כבר לא יחזרו.
הבוס רצה לעשות שם MOVE ואיכשהו הגיע אליי, ביקש שאעזור לו למצוא ולאמץ פיתרון אמיתי ולתמיד, מערכת CRM עם שירות ייחודי שניתן לגדול איתו יד ביד, כזה שבאמת יספק את הסחורה.
הוא ממש שילם לי והעסיקני על מנת למצוא לו פתרון שכזה, כאילו שדרכי נסללה מראש.

לאחר מחקר מעמיק במיוחד, מצאתי שיש לזה מענה משני סוגים של ספקים:
הסוג הראשון היה מאוד יקר ובומבסטי
רצה מלא כסף ודרש יותר מדי סבלנות, בנוסף הוא גם הקפיד לשים את תשומת הלב בעיקר בחברות הגדולות עם הכיסים העמוקים ככה שתמיד הרגשתי שאני קטן שם עליו.
הסוג השני בא לשוק במטרה לנגוס בנתח של הראשון והציע פיתרון זול, כמעט ו"מוכן מראש"
עם מינימום יכולת להתנהל בצורה עצמאית, שיטתית, מותאמת לצרכינו. גם כשתרצו כן להשתדרג, תיתקלו בהמון קשיים ומגבלות שבהרבה מן המקרים, יאלצו אתכם או להתפשר והמון, או להמשיך את החיפוש אחרי הפיתרון הבא, מה שיחזיר אתכם לאחור וימנע מכם להתקדם קדימה.
הדיכוטומיה הזו בין הפתרונות גורמת לבעלי עסקים בעלי יכולות צנועות יותר להתפשר תמיד על הפתרון הזול, אפילו כשיש להם נזילות להשקיע בעסק.
 
רק כי הם לא מצאו את השירות הנכון.
 
הם מתפשרים על יותר מדי מאפיינים של המערכת שהם היו רוצים לקבל, וכתוצאה מכך אולי מתקדמים, אבל ממש לא בקצב הרצוי.

בעצם, תוצאות המחקר העלו כי השוק רווי במערכות אך מאוד לוקה בחסר בשלושת הדברים שבעצם הכי חשובים לשוק הישראלי: שירות אישי, ליווי והתאמה אישית.
מה עשיתי
טוב, באתי מראש עם ניסיון רב באיתור, בחינה וניהול בתי תוכנה ופיתוח מערכות אינטרנט.
איתרתי את בית התוכנה הראוי ביותר למשימה ולאורך מספר שנים פיתחתי יחד עמם מערכת, שירות ושיטה לפיה אני מספק לא רק כלים למינוף העסק, אלא גם נכנס עמוק אל תוך התשתיות של שלו ומלמד אותו להתיישר לכיוון מעלה ולגדול בצורה מדידה והדרגתית.
 
אני אנהל עבורכם פרויקט מקיף של הטמעת מערכת CRM שתעשה לעסק שלכם את מה שמערכת CRM באמת אמורה לעשות:

לעבוד בשבילכם ולפקח בעבורכם - 24/7.
ז"א שלא רק תהיה לכם מערכת ניהול לקוחות שתרים לכם את הפעילות, יהיה לכם גם איש מקצוע צמוד שנועד להישאר קרוב אליכם ולעזור לכם ליישם ולשפר עוד ועוד תהליכים, עד שתתנהלו כמו מוסד משומן היטב, ככה עושים עסקים ברי קיימא היום.
קראו יותר לעומק עליי
JustMe-Liron-Bialkovich.jpg
לירון ביאלקוביץ - Liron Bialkovich
580b57fcd9996e24bc43c528.png
bottom of page